Site Overlay

Serwis motocyklowy zimą – na czym zarabia?​

Serwis motocyklowy zimą - na czym zarabia?

Nie jest tajemnicą, że warsztat motocyklowy najbardziej oblegany jest wiosną i latem, a szczyt sezonu przypada właśnie na wczesną wiosnę. Wtedy to kolejki do serwisu na wymiany oleju, wymianę klocków i wiele innych czynności ciągną się daleko za bramę, a nasz plac przed serwisem przypomina komis połączony z pubem. To właśnie w tym okresie znajdziecie u nas motocykle wszystkich marek i ich właścicieli, którzy bardzo dobrze bawią się w swoim towarzystwie nieśpiesznie oczekując na wymianę oleju. 

Po drugiej stronie są jednak nasi mechanicy, którzy to bardzo śpiesznie próbują owy olej wymienić. 
I to wszystko pojawia się na początku sezonu motocyklowego, kiedy każdy chce mieć motocykl “na wczoraj”, a nasze moce przerobowe są ograniczone liczbą zapasowych mechaników, których wyciągamy z szafy jak poprzedni się zużyje :-). 

Później mamy lato, kiedy to wszyscy jeżdżą i wpadają do nas naprawić to co się zepsuło w wyniku eksploatacji. A to wymienimy opony, a to elektryka przestała działać albo komuś wybuchł silnik*, dzień jak co dzień. 

*Silniki nie wybuchają same z siebie i dziwnym trafem najwięcej takich awarii jest po zlotach, ale to na pewno zbieg okoliczności 🙂

Na czym jednak zarabiamy zimą?

Mogło by się wydawać, że serwis motocyklowy zimą świeci pustkami, a mechanicy zapadli w sen wtuleni w klucze dynamometryczne. Nic bardziej mylnego bo sezon zimowy to dla nas równie pracowity okres co zima. 

Przede wszystkim nadchodzi wtedy czas na rozwiązanie spraw związanych z likwidacją szkód. Jak już część z Was dobrze wie, zajmujemy się kompleksową likwidacją szkód z OC sprawcy. 

Oznacza to, że wykonujemy bezgotówkowe naprawy Waszych motocykli robiąc to w pełni kompleksowo. Czyli zajmujemy się całą dokumentacją, wyceną, a później naprawą i rozliczeniem z ubezpieczalnią. A Wy na ten czas dostajecie od nas motocykl zastępczy w ramach OC. 

Jeżeli Twój motocykl został uszkodzony to warto zdecydować się bezgotówkową naprawę u nas. Jako autoryzowany serwis jesteśmy w stanie szybko wykonać naprawę na oryginalnych częściach najlepszej jakości i to w ekspresowym tempie!

 

Likwidacja szkód to nie wszystko!

Kompleksowa likwidacja szkód motocyklowych to nie wszystko co robimy zimą. Nasz serwis zajmuje się również serwisem quadów, a to właśnie okres jesienno-zimowy bardzo sprzyja offroadowym wyprawą właśnie quadami. Dlatego też nasz serwis w tym okresie gości wiele czterokołowców, które wymagają serwisów i napraw. 

Regularnie też przyjeżdżają do nas motocykle w ramach usługi door to door. Gdzie odbieramy motocykle naszym busem, a następnie je serwisujemy, po czym odwozimy do ciepłego garażu. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie swój czas i chcą zacząć jeździć w pierwsze ciepłe dni zamiast stać w kolejce do serwisu. 

Jak widzicie wbrew pozorom w zimie w serwisie motocyklowym dzieje się sporo. To też czas na trochę dłuższe naprawy i zadbanie o nasze motocykle, które w myśl zasady “szewc bez butów chodzi” zawsze są kierowane na boczne tory.