Site Overlay

Wymiana Opon Motocyklowych

WYMIANA OPON MOTOCYKLOWYCH - POZNAŃ

Wymiana opon motocyklowych Poznań
Wymiana opon motocyklowych Poznań
Serwis Motocyklowy MotoRP - Wymiana Opon Motocyklowych

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wymiana opon motocyklowych to zadanie obarczone bardzo dużą odpowiedzialnością. Dlatego tez zachęcamy do skorzystania z usługi wymiany opon motocyklowych w naszym profesjonalnym serwisie.

Kiedy należy wymienić opony motocyklowe?

Nowoczesne motocykle posiadają bardzo dużo systemów bezpieczeństwa, które są uzależnione od jednego: dobrego stanu ogumienia. Standardowy okres żywotności opony motocyklowej to około 15.000 kilometrów, choć może się on skrócić do nawet 5000 kilometrów! Wszystko zależy od tego jakim motocyklem i w jaki sposób jeździmy. Opony motocyklowe należy również wymienić po długim postoju motocykla ponieważ mogą być one odkształcone właśnie od stania w jednym miejscu i nacisku ciężaru motocykla.

Skąd wiemy, że opona motocyklowa nadaje się do wymiany?

Dopuszczalna grubość bieżnika to 1,6mm i oznaczona jest przez tzw. punkty TWI. Należy jednak podejść do oznaczenia tych punktów z lekka ostrożnością ponieważ nie są one zazwyczaj rozmieszczone po boku opony. W zależności od stylu naszej jazdy może się zdarzyć, że to nie bok, a środek opony będzie bardziej starty. 

Często zdarza się także, że opona jest zdarta mocniej po jednej stronie. Dlatego też należy sprawdzić wszystkie punkty, a nie opierać się wyłączne na wskazaniach jednego punktu. Ważną rolę odgrywa również wiek opony motocyklowej. Można go sprawdzić poprzez odczytanie liczb, które znajdują się na oponie przy skrócie DOT. To właśnie tutaj dowiemy się z pierwszy dwóch liczb o tygodniu produkcji, a kolejne dwie poinformują nas o roku produkcji opony. Przykładowo DOT1221 oznacza produkcję w dwunastym tygodniu 2021 roku.

Sprawdzając stan opony trzeba również zwrócić uwagę na jej ogólną kondycję. Mimo dużej ilości bieżnika i produkcji sprzed kilku lat może okazać się, że opona jest postrzępiona, popękana lub wyząbkowana co całkowicie dyskwalifikuje ją do dalszego używania. 

Wymiana opon motocyklowych Poznań - dlaczego właśnie u nas?

Wpisując w wyszukiwarkę hasło: Wymiana opon motocyklowych Poznań możemy natknąć się na spora liczbę warsztatów wulkanizacyjnych, które świadczą taką usługę. Dlaczego więc warto zdecydować się na wymianę opon właśnie u nas? Przede wszystkim zajmujemy się TYLKO motocyklami. Usługa ta nie jest dodatkiem do wulkanizacji co często skutkuje niskim poziomem i małą dokładnością wykonania usługi wymiany opony motocyklowej. Warto też wspomnieć, że od ponad 25 lat prowadzimy serwis motocyklowy wszystkich marek, dzięki czemu mieliśmy okazję wymienić tysiące opon. 

Czy można naprawiać opony motocyklowe?

W przeciwieństwie do samochodu, w motocyklach nie ma możliwości wożenia ze sobą koła zapasowego. Szczególnie, że bardzo często tylna i przednia opona różnią się od siebie rozmiarem co wymusiłoby na nas wożenie ze sobą dwóch kół zapasowych.

Oponę motocyklową, która jest uszkodzona czy dziurawa należy od razu wymienić na nową. Pęknięcie takiej opony na trasie może spowodować tragiczny w skutkach wypadek, dlatego też nie możemy pozwolić sobie na choć małe prawdopodobieństwo pęknięcia opony. Jeżeli natomiast sytuacja wydarzy się w trasie, a naszą oponę przebije np. gwóźdź to można użyć zestawu naprawczego, który zawsze warto wozić ze sobą. Takie zestawy posiadają na swoim wyposażeniu specjalny sznur, który puchnąć wypełnia szczelnie dziurę, a także nabój, którym napompujemy oponę. (film instruktażowy) Pamiętaj jednak, że to rozwiązanie doraźne i w takim przypadku należy udać się do najbliższego serwisu, w którym wymienią nam oponę.

Jak długo trwa wymiana opony motocyklowej?

Wymiana opony motocyklowej to zazwyczaj kwestia około godziny. Wszystko zależy od tego ile elementów w motocyklu trzeba zdemontować. Zdarza się czasami, że do wymiany opony niezbędny jest demontaż wydechu co wydłuża proces wymiany. Oczywiście na tylną oponę należy zarezerwować sobie trochę więcej czasu. 

Czy mogę sam zamówić opony czy muszę kupić je w Waszym serwisie?

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zamówił odpowiednie opony samodzielnie. Warto jednak zapytać się naszego doradcy serwisowego o ceny opon, ponieważ po latach wymian mamy dość spore rabaty w hurtowniach i często zdarza się, że możemy przebić ceny z popularnych w internecie portali z oponami. Skontaktuj się z nami, a my chętnie doradzimy!

Wymiana opon motocyklowych Poznań
Wymiana opon motocyklowych Poznań
Wymiana opon motocyklowych Poznań
Wymiana opon motocyklowych Poznań
Wymiana opon motocyklowych Poznań
Wymiana opon motocyklowych Poznań