Site Overlay

Naprawa bezgotówkowa motocykla

Bezgotówkowa naprawa motocykla

Jeżeli uczestniczyłeś w kolizji i Twój motocykl uległ uszkodzeniu to musisz wiedzieć, że ubezpieczyciel sprawcy zdarzenia zobowiązany jest do likwidacji powstałej szkody. 

Najczęstszą formą rozliczenia jest wycena szkody i wypłata gotówki. Czy jednak jest to jedyne rozwiązanie? Na czym polega bezgotówkowa naprawa motocykla z OC sprawcy?

Naprawa bezgotówkowa motocykla

Jak naprawić bezgotówkowo motocykl?

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Jeżeli nasz motocykl został uszkodzony w kolizji, której jesteśmy osobą poszkodowaną, to ubezpieczalnia winowajcy jest zobowiązana do naprawy naszego motocykla. Może się to odbyć w dwóch wariantach: 

Gotówkowo – Decydując się na ten rodzaj wypłaty odszkodowania to po naszej stronie pozostaje kwestia naprawy motocykla, o ile chcemy go ponownie użytkować. Ubezpieczyciel wypłaca określoną kwotę na nasze konto bankowe i to po stronie właściciela motocykla pozostają wszystkie kwestia związane z naprawą takie jak znalezienie warsztatu, transport i nie rzadko szukanie części. 

Bezgotówkowo – Ten rodzaj naprawy motocykla po szkodzie jest w całości wykonywany przez warsztat. Właściciel motocykla nie musi samodzielnie poszukiwać części, a dodatkowo zyskuje pewność, że wszystko zostanie naprawione na oryginalnych podzespołach.

W przypadku naprawy bezgotówkowej wszystkie formalności pozostają po stronie warsztatu, a właściciel motocykla odbiera go w pełni sprawnego i przywróconego do stanu przed kolizją. 

 

Chcę naprawiać bezgotówkowo - co muszę zrobić?

Procedura naprawy bezgotówkowej w naszym warsztacie została uproszczona do minimum. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my przygotujemy dla Ciebie odpowiednie dokumenty i zajmiemy się resztą! Pamiętaj, że naprawiamy wszystkie marki motocykli. Co dodatkowo zyskujesz naprawiając u nas?

  • Naprawę w autoryzowanym serwisie z ponad 25 letnim doświadczeniem, 
  • Naprawę na oryginalnych częściach,
  • Jawny proces naprawy, 
  • Jesteśmy w stanie uzyskać korzystniejszą wycenę części użytych do naprawy,
  • Nasz serwis współpracuje z prawnikami zajmującymi się odszkodowaniami, dzięki temu ubezpieczalnia pokrywa całościowy koszt naprawy, bez nieuzasadnionego obniżania kwoty naprawy.