Site Overlay

Spotkajmy się w MotoRP #1

Spotkajmy się w MotoRP #1 - Szkolenie z Bednary Driving City

W sobotę 25 września mieliśmy okazję organizować pierwsze spotkanie serii “Spotkajmy się w MotoRP”. Tematem przewodnim naszego wydarzenia było bezpieczeństwo na drodze, a także doskonalenie techniki jazdy na motocyklu. 

Gościem naszego wydarzenia był Wojciech Folwarski, który przeprowadził ponad dwugodzinne szkolenie z zakresu nie tylko ogólnego bezpieczeństwa i techniki jazdy na motocyklu ale także odpowiedniej pozycji, a także najczęstszych błędów popełnianych przez motocyklistów.

Wojtek na co dzień jest instruktorem doskonalenia techniki jazdy w ośrodku Bednary Driving City

Okazuje się, że najsłabszym ogniwem motocykla jest motocyklista.

Szkolenie nie miało tylko i wyłącznie teoretycznego aspektu, dzięki czemu uczestnicy mogli pokazać swoje pozycje jazdy na ustawionych motocyklach. Okazało się wtedy, że większość z nich siedzi na motocyklach nieprawidłowo i ten błąd można łatwo skorygować. Skąd zatem pojawiał się ten problem? 

Zgodnie z uczestnikami zajęliśmy się poszukiwaniem podstaw błędów wynikających z źle zajmowanej pozycji i wspólnie doszliśmy do wniosku, że te błędy wynikają z słabego przygotowania motocyklistów już podczas kursu na prawo jazdy kategorii A. To właśnie z słabego przygotowania kursantów wynikają błędy w zajmowanej pozycji na motocyklu, które później przekładają się na słabsze wyczucie motocykla, a także mniejsze panowanie nad nim w sytuacjach awaryjnych.

Podczas spotkania część uczestników miała okazję do pokazania i skorygowania swojej pozycji pod okiem instruktora, a także uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania. 

Szkolenie w MotoRP

Błędna pozycja początkiem problemów

Błędna pozycja na motocyklu to nie tylko niedokładne wyczucie motocykla i mniejsza precyzja prowadzenia, ale także problemy z bolącymi rękoma i nadgarstkami podczas jazdy. Wynikiem takiej sytuacji jest to, że mając złą pozycję na motocyklu ciężar ciała, a także prowadzenie motocykla opieramy na swoich rękach, a nie na balansie ciałem tak jak powinniśmy to zrobić poprawnie. 

To właśnie te elementy były głównym tematem naszego spotkania, które odwiedziło 20 motocyklistów! 

Zbiórka słodyczy zakończona sukcesem

Każde spotkanie, które odbywa się w naszej siedzibie opatrzone jest przyświecającym mu celem! Podobnie jak podczas ostatnich dni otwartych zbieraliśmy słodycze dla podopiecznych domu dziecka i wynik tej zbiórki jest bardzo zadowalający 🙂 Słodycze wysłaliśmy do domu dziecka nr.2 w Poznaniu.

Do zobaczenia na kolejnym wydarzeniu!