Site Overlay

Skutery elektryczne poznan

Skutery elektryczne poznan


SKUTERY ELEKTRYCZNE POZNAŃ

Skutery elektryczne to obecnie najtańszy i najszybszy sposób poruszania się po mieście. W naszej ofercie znajduje się pełna gama modelowa skuterów oraz motocykli elektrycznych, które można obejrzeć w naszym salonie. 


Program „Mój elektryk”

Celem programu dofinansowania „mój elektryk” jest uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez dofinansowanie przedsięwzięć polegających na obniżeniu zużycia paliw emisyjnych w transporcie – wsparcie zakupu/leasingu pojazdów zeroemisyjnych.

W programie przewidywana jest możliwość dofinansowania przedsięwzięć polegających na zakupie/leasingu nowych pojazdów zeroemisyjnych kategorii M1, M2, M3, N1, L1e, L2e, L3e, L4e, L5e, L6e, L7e wykorzystujących do napędu wyłącznie energię elektryczną akumulowaną przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania lub energię elektryczną wytworzoną z wodoru w zainstalowanych w nim ogniwach paliwowych lub wyłącznie silnik, którego cykl pracy nie prowadzi do emisji gazów cieplarnianych lub innych substancji objętych systemem zarządzania emisjami gazów cieplarnianych, o którym mowa w ustawie z dnia
17 lipca 2009 r. o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1077).

SZCZEGÓŁY

Wnioski o dofinansowanie w formie dotacji należy składać w okresie od 12.07.2021 r. – 30.09.2025 r. jednak nie dłużej niż do wyczerpania środków alokacji.

W przypadku wyczerpania alokacji środków przed terminem zakończenia naboru wniosków na stronie internetowej NFOŚiGW zostanie umieszczona informacja o braku możliwości składania wniosków.

Przygotowane wnioski o dofinansowanie w formie dotacji należy składać w wersji elektronicznej przez Generator Wniosków o Dofinansowanie („GWD”).

Dla kategorii (L1e-L7e): wysokość dofinansowania do 30% kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 4 000 zł.

Skuter elektryczny to jednoślady, które na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od skutera tradycyjnego. Jedyną różnicą jest fakt, iż porusza się on na prąd — tak jak hulajnogi elektryczne. Funkcje paliwa tradycyjnego zastąpiono w tym wypadku pojemnym akumulatorem, który napędza silnik elektryczny, a ten umożliwia jazdę. Skutery tego typu występują również w różnych wersjach i typach, a na rynku panuje bardzo duży wybór wielu modeli. Skutery elektryczne traktowane są tak samo, jak te tradycyjne i są rozpoznawalne w prawie jako motorower. Aby z nich korzystać, należy posiadać takie same umiejętności i uprawnienia jak na motorower – skuter tradycyjny.

Skutery elektryczne przeznaczone są dla bardzo dużego grona osób. Z pewnością będą one bardzo korzystne pod względem finansowym. Koszty eksploatacji są kilkukrotnie niższe od tradycyjnego rozwiązania. Osoby, które poruszają się zatem dużo na skuterach, będą miały wiele korzyści z ich użytkowania. Skutery elektryczne dedykowane są również osobom, które chcą dbać o środowisko i prezentują postawę ekologiczną. Idealnie będą nadawały się przy dojazdach do pracy czy uczelnię. Skutery elektryczne posiadają również te same korzyści, co tradycyjne więc będą dobrym wyborem dla osób, które chcą poruszać się szybko i komfortowo np. po zatłoczonym mieście.

Skutery elektryczne mają wiele korzyści. Pierwszym ich plusem jest brak emitowania dwutlenku węgla oraz to, że nie zatruwają atmosfery. Ich zakup oraz użytkowanie również nie są problematyczne, gdyż można ładować je w swoim domu, a w miastach powstaje coraz więcej stacji ładowania. Poruszanie się pojazdem elektrycznym coraz częściej uprawnia nas też do skorzystania z preferencyjnych miejsc parkingowych czy poruszania się w strefach zamknięciach dla pojazdów spalinowych. Samo korzystanie ze skutera elektrycznego jest proste i nie wymaga od nas posiadania dodatkowych umiejętności czy uprawnień.

Ceny oraz koszty użytkowania skuterów elektrycznych kształtują się na dobrym poziomie. Największym plusem pod względem finansowym jest ogólny koszt eksploatacji i paliwa. Cena przejechania 100 kilometrów bardzo często wynosi ok. 2-3 złotych a na ten cel musimy wykorzystać ok. 3 kWh. W porównaniu do ceny 3 litrów paliwa — kilkunastu złotych, koszt eksploatacji jest bardzo niski, skutery elektryczne są bezawaryjne. Ceny nowych skuterów elektrycznych rozpoczynają się od ok. 3000 złotych – 4000 złotych.