Site Overlay

3 powody dla których warto zrobić posezonowy serwis motocykla!

3 powody dla których warto zrobić posezonowy serwis motocykla!

Każdy z motocyklistów po zakończonym sezonie staje przed decyzją “kiedy wykonać serwis?”. Sam serwis to coroczny obowiązek każdego motocyklisty, który chce cieszyć się dłużej swoją maszyną i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest regularne dbanie i pielęgnowanie motocykla.

Dlaczego zatem lepiej wykonać serwis po sezonie niż przed jego rozpoczęciem?

Pozbędziesz się zanieczyszczonego oleju

Jednym z kluczowych aspektów posezonowego serwisu motocykla jest wymiana oleju na świeży. Jednak po co to robić?

Przepracowany olej silnikowy ma w sobie drobny osad, który “zebrał” podczas swojej pracy, w końcu to jedno z jego zadań. Podczas użytkowania olej ten jest czyszczony przez filt oleju, jednak trzeba pamiętać, że aby olej odpowiednio pracował w naszym silniku musi on być regularnie używany. 

Kiedy nasz motocykl “zimuje”, osad z oleju silnikowego osadza się w misce olejowej. Nie jest tajemnicą, że im dłuższy postój z starym olejem, tym osad jest trudniejszy do usunięcia, a co za tym idzie, planowany na wiosnę przegląd może się przedłużyć. 

Dlatego też warto wymienić olej silnikowy przed “zimowaniem”!

Posezonowy serwis motocykla

Sprawdzisz wszystkie układy

Oddając motocykl do serwisu możesz być pewien, że przejdzie on skrupulatny przegląd wszystkich układów. Często zdarza się, że układy, które w naszym odczuciu działają bezbłędnie mogą powoli “dawać znak” o przyszłej usterce. 

Podczas przeglądu posezonowego wszystkie układy motocykla zostaną sprawdzone, a Ty zaoszczędzisz pieniądze, dzięki szybkiemu wykryciu potencjalnego problemu!

Smarowanie, pompowanie i konserwacja

Posezonowy przegląd to także szereg czynności, które serwis wykona za Ciebie! Zadbamy, abyś podczas pierwszych ciepłych dni przyszłego roku mógł podłączyć akumulator, przekręcić stacyjkę i po prostu jechać, tam gdzie chcesz! Bez zmartwień o to, czy Twój motocykl jest gotowy.

Nie zapomnij zatankować!

Jedyną rzeczą, o którą musisz zadbać po posezonowym przeglądzie jest to, aby Twój bak został “zalany pod korek”. Wszystkim innym zajmiemy się my!