Site Overlay

Po co jeździć motocyklem w graniturze?

Po co jeździć motocyklem w garniturze?​

Już samo wejście na motocykl w garniturze może przysporzyć kilku problemów, a gdzie tutaj mówić o samej jeździe? Jest jednak pewna grupa, która taki styl jazdy sobie upodobała. Choć robią to tylko raz w roku, jest o nich całkiem głośno! Czym jest właściwie Distinguished Gentleman’s Ride?

Dystyngowana jazda na niecodziennych motocyklach.

Jak sama nazwa wskazuje DGR to impreza dla bardzo dystyngowanych motocyklistów, którzy mają styl i klasę. Oczywiście nie oznacza to, że osoby uczestniczące w imprezie jeżdżą na co dzień w garniturach, jedzą tylko kawior, a motocykl na nóżkę odstawia im lokaj. 

Projekt wystartował w 2012 roku w Sydney w Australii. Organizatorzy doszli do wniosku, że często negatywny wizerunek motocyklistów wymaga zmiany i może stać się również wyzwaniem dla realizacji szczytnego celu jakim jest walka z rakiem. W tym roku mamy przyjemność być częścią tego projektu w Poznaniu, dzięki czemu znajdziecie nas na mecie trasy!

Zmysłem imprezy jest to, aby była ona dżentelmeńska – stąd garnitury. Ważne jest także zwrócenie uwagi na pewne problemy mężczyzn, o których będzie poniżej. Warto też wspomnieć, że DGR to event ogólnoświatowy. W tym roku, a dokładniej 22 maja w wszystkich większych miastach naszego globu, motocykliści wyruszą w celu promowania nie tylko stylu życia motocyklisty w eleganckim wydaniu, ale również w celu zwrócenia uwagi na problemy mężczyzn. I to problemy, o których nie wszyscy wiedzą, a są one powszechne. 

Ta impreza to prawdziwe święto dla pasjonatów motocykli klasycznych, cafe racerów, bobberów czy scamblerów. To właśnie właściciele motocykli tego typu biorą udział w tej imprezie, pokonując krótką trasę wokół miasta, a następnie odstawiają swoje motocykle na parkingu i udają się na wieczorne imprezowanie przy grillu i dobrej muzyce. 

Faceci też mają problemy.

Problemy mężczyzn są u nas pewnego rodzaju tematem tabu. Mało kto mówi o depresji wśród facetów, o raku czy wielu chorobach, które mężczyźni mają, a otwarcie o tym nie mówią. Dlatego też Distinguished Gentleman’s Ride podjął współpracę z fundacją Movember, która otwarcie mówi o tych problemach, a także zachęca mężczyzn do profilaktyki zdrowotnej! Każdy z zarejestrowanych uczestników tworzy własne subkonto, gdzie może zbierać pieniądze na działalność statutową fundacji. W ten sposób uczestnicy pieką wiele pieczeni przy jednym ogniu, jednocześnie promując motocykle, zbierając fundusze, a także rozpowszechniając wiedzę na tematy zdrowotne. 

Jak dołączyć do DGR?

Wystarczy zalogować się na stronie https://www.gentlemansride.com/rides/poland , wybrać swoje miasto i to w sumie tyle 🙂 
Musicie jednak spełnić jeden warunek: Wasz motocykl musi wpisywać się w styl imprezy, co to znaczy? 

Nie ma jasnych wytycznych dotyczących motocykli, ale na pewno jeżdżąc na Ninja 650 będziesz trochę odstawał od tłumu. Mile widziane są motocykle klasyczne, cafe racery, scramblery, a także “nowe klasyki” oraz nakedy.