Site Overlay

8 niezbędnych akcesoriów każdego motocyklisty!

8 niezbędnych akcesoriów każdego motocyklisty!

Każdy z motocyklistów ma swoje ulubione gadżety oraz akcesoria, które przydają się nie tylko w dalekiej podróży, ale również podczas codziennego użytkowania motocykla, zarówno w mieście jak i poza nim. 

1. Podgrzewane manetki.
Podgrzewane manetki to zdecydowane “must have” każdego kierowcy, który jeździ, bądź będzie chciał jeździć w okresie innym niż lato. Jest to niezbędne akcesorium wpływające na komfort podróży oraz wygodę kierowcy. 
Większość dostępnych na rynku manetek ma możliwość regulacji stopnia grzania, przez co idealnie sprawdzą się nawet podczas wieczornych letnich przejażdżek po mieście! 

2. Gniazda zasilania.
Czy da się jechać używając mapy z telefonu bez podłączenia go do zasilania? Obecnie gniazda zasilania z wejściami USB to rzecz niezbędna w każdym motocyklu. Nawet jeżeli wolimy jeździć w starym stylu i nie używać elektroniki do nawigowania, to gniazdo, z którego można podładować telefon może okazać się niezbędne. 

3. Uchwyty do telefonów.
Używanie telefonu w czasie jazdy to właśnie ten element, który odróżnia jazdę motocyklem od jazdy samochodem. Podczas prowadzenia motocykla skupiamy się tylko i wyłącznie na jeździe, a wszelkie problemy dnia codziennego odkładamy na bok. Jednak – kto z nas nie używa telefonu do nawigowania podczas jazdy? Właśnie do takiego celu niezbędny jest bardzo dobry uchwyt na telefon.
w odróżnieniu od uchwytów samochodowych – uchwyt motocyklowy musi być znacznie solidniejszy po to, aby nie odpadł nam w czasie jazdy. Musi mieć on również regulację w kilku płaszczyznach, która przyda się do optymalnego ustawienie kąta ekrany w taki sposób, aby nie odbijał on światła prosto w nasze oczy.

4. Kufry
Temat kufrów to zawsze temat, który ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Nie da się jednak ukryć, że kufry, mimo zmiany bryły motocykla, są bardzo praktyczne. 
Poza zwiększeniem możliwości załadunkowych, część kufrów pozwala również na wsadzenie do ich wnętrza kasku, dzięki czemu nie musimy nosić go ze sobą. Jest to niezwykle przydatne, gdy motocykl jest używany przez nas jako codzienny środek transportu. 

5. Szyby i owiewki
Wymienne szyby oraz owiewki pozwalają użytkownikom motocykli na dopasowanie tego elementu do swoich predyspozycji oraz potrzeb. Często bowiem zdarza się, że standardowa owiewka jest zbyt mała i niepraktyczna. Na rynku dostępnych jest szereg wszelkiego rodzaju owiewek, dzięki czemu każdy motocyklista na pewno znajdzie coś dla siebie!

6. Lokalizator GPS
Przyjechaliście do pracy swoim nabytkiem i co chwile zerkacie przez okno czy nadal stoi? Kradzieże motocykli to niestety nie pojedyncze przypadki, dlatego też warto zainwestować w lokalizator GPS! Dzisiejsze lokalizatory są tak małe, wręcz niezauważalne. Jeżeli złodziej nie wie o tym, że taki lokalizator jest zamontowany w motocyklu – na pewno go nie znajdzie na pierwszy rzut oka! 

Lokalizator GPS to wydatek jednorazowy, który zapewni nam bezpieczeństwo oraz spokój ducha! Dzięki niemu zdobędziesz możliwość śledzenia swojego motocykla z dowolnego miejsca!

7. Fender eliminator
Denerwuje Cię niezbyt ładne, fabryczne mocowanie tablicy rejestracyjnej? Fender eliminator na pewno pozwoli Ci osiągnąć pożądany efekt! 
Fender eliminator umożliwia mocowanie tablicy rejestracyjnej bez szpetnej, długiej, fabrycznej konstrukcji stelaża. Pozwala utrzymać smukłą linię motocykla!

8. Crash pady
Ostatnim, niezbędnym dodatkiem do motocykla są crash pady. Crash pady służą do ochrony motocykla oraz minimalizowania strat podczas zdarzeń losowych. 

Jak dobrze wiemy, zdarzenia losowe w swojej definicji są losowe, a montaż crash padów pozwoli nam działać w myśl zasady “lepiej zapobiegać niż leczyć”, często bowiem koszt crash padów jest znikoma w porównaniu do lakierowanie choćby jednego elementu.

Wszystkie te elementy możecie kupić w naszym salonie oraz zamontować w naszym serwisie!