Site Overlay

Serwis skuterów wodnych

Serwis skuterów wodnych
Serwis skuterów wodnych

Serwis Skuterów Wodnych

Regularne serwisowanie skutera wodnego to czynność, którą powinien wykonywać każdy rozsądny właściciel skutera. 

Nasz serwis oferuje naprawę oraz bieżącą obsługę wszystkich skuterów wodnych marki Kawasaki. 

Regularny serwis receptą na bezawaryjną pracę

Niestety częstą praktyką jest odwiedzanie serwisu dopiero wtedy, kiedy w naszym skuterze stanie się coś niedobrego. Mimo tego, że doświadczeni miłośnicy skuterów wodnych są w stanie po dźwięku usłyszeć, że w ich maszynie dzieje się coś niedobrego to może okazać się, że jest już za późno. 

Dlatego serwis skutera wodnego powinien być regularny i niezależny od tego ile spędziliśmy na wodzie. Dobrą praktyką jest coroczne sprawdzenie skutera, a także wymiana olejów wraz z filtrami oraz ogólne oględziny pojazdu. Dzięki takim praktykom będziemy mieli pewność, że w środku sezonu nie zaskoczy nas awaria, a jak dobrze wiemy – ciężko się wtedy dostać do mechanika “od ręki”. 

Regularne serwisowanie wydłuża także ogólną żywotność sprzętu. Nie jest tajemnicą, że zadbane maszyny potrafią się odwdzięczyć, a te, które nie są serwisowane zgodnie z zaleceniami mają tendencję do psucia się w najmniej oczekiwanym momencie. 

Serwisowac przed czy po sezonie?

Zdecydowanie lepsza opcją jest wybór serwisu po sezonie. Jest to spowodowane tym, że podczas serwisu pozbywamy się wody z całego układu, dzięki czemu możemy być pewni, że jeżeli nasz skuter będzie narażony na minusowe temperatury podczas zimowego odpoczynku to nic nie stanie się elementom znajdującym się w skuterze. Dotyczy to również układu elektrycznego, który także narażony jest na działanie wilgoci, a w przypadku ujemnych temperatur nawet całkowitego zniszczenie poszczególnych elementów. Dlatego serwis skuterów wodnych powinien być wykonany najlepiej po zakończeniu sezonu. Nie oznacza to oczywiście tego, że jak nie zrobimy go jesienią to już nie warto robić go wiosną! 

Co trzeba sprawdzić?

Podstawowy serwis skutera wodnego obejmuje wymianę oleju, filtrów, a także sprawdzenie wszystkich podzespołów. W naszym serwisie dokonujemy również ogólnych oględzin całego skutera w celu znalezienie możliwych awarii zarówno mechanicznych, elektrycznych jak i związanych z uszkodzeniem kadłuba. 

Jeżeli znajdziemy oznaki zbliżającej się awarii wynikającej z uszkodzenia elementów bądź zużycia części to informujemy o tym klienta i podejmujemy decyzję odnośnie naprawy. 

Wieloletnie doświadczenie

Często zdarza się, że skutery wodne przyjeżdżają do nas prosto od innych mechaników. Niestety oferowanie coraz szerszego wachlarza usług przez mechaników motocyklowych czy nawet samochodowych może wprowadzać nas w błąd, przez co nasz skuter może trafić w ręce osoby, która nie do końca wie jak się z nim obchodzić. 

Najczęstszym błędem jest odpalenie silnika bez zapewnienia mu dostępu do chłodzenia co skutkuje szybkim przegrzaniem, a finalnie uszkodzeniem silnika. Warto też pamiętać, że miska olejowa w skuterze różni się od klasycznej miski olejowej znanej z samochodów i uzupełnianie oleju wygląda trochę inaczej przez co bardzo często niedoświadczeni mechanicy przelewają układ olejowy co skutkuje wylewaniem oleju min. na świece. 

Interesują Cię opinie o naszym serwisie? Sprawdź naszą wizytówkę google!

Serwis skuterów wodnych
Serwis skuterów wodnych
Serwis skuterów wodnych
Serwis skuterów wodnych